سرطان پستان ، به روش های متعددی درمان می شود. به طور کلی درمان این بیماری ، به نوع سرطان پستان و میزان گسترش آن وابسته است. افرادی که به سرطان پستان مبتلا شده اند ؛ در راستای درمان این بیماری ، اغلب بیش از یک نوع درمان را دریافت می کنند. در سال های اخیر ، انقلابی عظیم در متدهای درمانی بیماری سرطان پستان رخ داده است که هدف تمامی این روش های درمانی ، نجات زندگی افراد مبتلا به بیماری سرطان سینه می باشد. باید اشاره داشت که تکنیک های جدید درمان سرطان پستان در اصفهان ، امیدهایی را برای مهار کردن آن به وجود آورده است. تا انتهای این مقاله از دکتر کامران دولتشاهی ، بهترین فلوشیپ جراحی سرطان و بیماری های خوش خیم پستان در اصفهان ، همراه باشید.

 

درمان سرطان پستان در اصفهان - دکتر دولتشاهی

 

روش های درمان سرطـان پستان

جراحی سرطان پستان

از اساسی ترین روش های درمان سرطان پستان در اصفهان می باشد ؛ جراح سینه بر اساس وسعت بیماری و میزان پیچیدگی آن ، مبادرت به انجام یکی از روش های جراحی سرطان پستان ؛ از قبیل جراحی لامپکتومی ( حفظ پستان ) یا ماستکتومی ( برداشتن کامل بافت پستان ) می نماید و یا این که تشریح غدد لنفاوی ( برداشتن غدد لنفاوی نگهبان ) را انجام می دهد.

جراحی لامپکتومی

در جراحی لامپکتومی ، غده سرطانی یا سایر بافت های ناهنجار و بخش کوچکی از بافت سالم اطراف آن ، از سینه بیرون آورده می شود. بدین ترتیب ، جراح اطمینان حاصل می کند که تمام بافت ناهنجار از بدن خارج شده است. جراحی لامپکتومی ، جراحی حفظ سینه نیز نامیده می شود ؛ زیرا طی آن تنها بافت سرطانی موجود در سینه و نهایتا بخشی از بافت اطراف آن برداشته می شود.

جراحی ماستکتومی

جراح سینه خوب در اصفهان ، در جراحی ماستکتومی ، کل بافت سینه را به عنوان یک روش درمان یا پیشگیری از سرطان بر می دارد. باید اشاره داشت که تصمیم گیری در انتخاب بین این دو روند جراحی ، امری دشوار می باشد ؛ زیرا هر دو روند ، از نظر تاثیر گذاری برای پیشگیری از بازگشت سرطان سینه ؛ در یک سطح قرار دارند. اما به طور کلی ، جراحی لامپکتومی گاهی اوقات در برخی افراد نمی تواند به عنوان گزینه درمانی مناسبی ، انتخاب شود و بهتر است این افراد تحت جراحی ماستکتومی قرار گیرند.

 

درمان سرطان پستان در اصفهان - دکتر دولتشاهی

 

درباره غدد لنفاوی نگهبان

دکتر کامران دولتشاهی ، بهترین جراح سینه اصفهان که از بهترین پزشکان در حوزه درمان سرطان پستان در اصفهان می باشند ؛ ایشان در ارتباط با غدد لنفاوی نگهبان ، چنین اظهار داشتند :

در رابطه با برخی از سرطان ها اعم از سرطان پستان ؛ زمانی که گسترش سرطان به غدد لنفاوی ناحیه خاص خود ( در مورد پستان ، غدد لنفاوی نگهبان در اغلب موارد در زیر بغل همان سمت می باشند ) می رسد ؛ یک یا دو غده هستند که جزو اولین غدد لنفاوی محسوب می شوند که سلول های سرطانی می توانند به آن ها رسیده و آن ها را مبتلا کنند. از این رو به این یک یا دو غده اولیه لنفاوی ، اصطلاحا غده نگهبان اطلاق می شود که پزشکان جراح سینه با تکنیک های خاصی آن ها را شناسایی کرده و حین عمل ، برداشت نموده و برای پاتولوژی و آسیب شناسی ارسال می نمایند.

این غدد لنفاوی ، توسط تکنیک خاصی موسوم به Frozen Section چک می شوند ؛ حال اگر سرطان به آن ها رسیده باشد باید اقدام درمانی دیگری انجام گیرد. اما در صورتی که سرطان به این غدد لنفاوی سرایت نکرده باشد ، عمل جراحی در مورد غدد لنفاوی همین جا خاتمه پیدا می کند و می پردازیم به تومور اصلی که معمولا در سینه همان سمت است و عمل جراحی انجام می پذیرد.

شیمی درمانی در اصفهان

در این روش درمان سرطان سینه در اصفهان ، از داروهای خاص برای کوچک کردن یا کشتن سلول های سرطانی استفاده می شود. این داروها می توانند به صورت قرص بوده یا از طریق عروق ، وارد بدن شوند ؛ البته گاهی نیز هر دو روش مورد استفاده قرار می گیرند.

هورمون درمانی

در روش هورمون درمانی ؛ از رسیدن هورمون هایی که برای رشد سلول های سرطانی مورد نیاز هستند به بافت ناحیه مورد نظر ، جلوگیری می شود.

 

درمان سرطان پستان در اصفهان - دکتر دولتشاهی

 

درمان بیولوژیکی سرطان سینه در اصفهان

این روش از درمان سرطان پستان در اصفهان ، ، به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا با سلول های سرطانی جنگیده و عوارض جانبی ناشی از دیگر درمان های سرطانی را تحت کنترل درآورد.

پرتو درمانی

در پرتو درمانی ، از پرتوهای پر انرژی ( شبیه به اشعه های X ) برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می شود.

داروهای مکمل و جایگزین

داروهای مکمل و جایگزین ، از جمله اقدامات سلامتی هستند ؛ البته به عنوان درمان های استاندارد سرطان به شمار نمی روند. بسیاری از انواع داروهای مکمل و جایگزین ، به صورت علمی مورد آزمایش قرار گرفته اند ؛ ولی بی خطر بودن آن ها اثبات نشده است. درباره خطرات و مزایای هر نوع از داروهای مکمل و جایگزین ؛ قبل از شروع ، با پزشک خود مشورت کنید.

کدام روش درمانی برای درمان سرطان پستان مناسب است ؟

انتخاب درمانی که برای شما مناسب باشد ، دشوار است و بستگی به نوع و مرحله سرطان دارد. لذا توصیه می شود درباره گزینه های درمان سرطان پستان در اصفهان ، موجود ، با بهترین جراح پستان در اصفهان ، در حوزه بیماری های پستان گفتگو کنید. پزشک شما ، خطرات و مزایای هر روش درمانی و نیز عوارض جانبی و چگونگی واکنش نشان دادن بدن به داروها یا سایر درمان ها ؛ را برای شما شرح می دهد.