درباره پیکرتراشی با لیپوماتیک

پیکرتراشی با لیپوماتیک : لیپوماتیک ، از روش های حذف چربی و ایجاد تناسب اندام در نواحی ای از بدن ؛ از جمله شکم و پهلو که با تجمع چربی مواجه هستند می باشد.

از مزایای مهم پیکرتراشی با لیپوماتیک ، این است که بدون ایجاد برش در ناحیه مورد نظر انجام شده و چربی های استخراج شده توسط آن را می توان برای سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

در صورتی که از چاقی موضعی رنج می برید و علیرغم ورزش های سنگین و رژیم های سخت غذایی ، همچنان با چربی اضافی در برخی نقاط بدن خود روبرو هستید ؛ پیشنهاد ما به شما انجام پیکرتراشی با لیپوماتیک می باشد.

برای کسب اطلاعات کافی در رابطه با عمل لیپوماتیک ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک چیست ؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، لیپوماتیک از کارآمدترین روش های پیکرتراشی به شمار می رود که تاثیر قابل توجهی در حذف چربی های زائد از نواحی مختلف بدن دارد.

عمل لیپوماتیک ، باید توسط متخصصین جراحی زیبایی انجام پذیرد ؛ تا نتایجی قابل قبول و مطلوب از آن حاصل گردد.

این عمل ، تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد ؛ طی عمل لیپوماتیک ، برش هایی بسیار ظریف و کوچک به ابعاد حدودا 5 – 3 میلیمتر بر روی پوست موضع مورد نظر ایجاد می شود ؛ سپس چربی اضافی از طریق همین منافذ و به کمک لوله کانولا ( لوله مخصوصی که به دستگاه لیپوماتیک متصل است ) از بدن بیمار تخلیه می گردد.

توجه داشته باشید که لوله کانولا پس از ورود به زیر پوست موضع مورد نظر ، با انجام حرکات دورانی و چرخشی و همچنین عقب و جلو و پایین و بالا رفتن در حقیقت مسیری مارپیچی را ما بین نسوج چربی طی کرده و بدین ترتیب بافت های متراکم چربی را خورد کرده و به ذرات ریزی تبدیل می کند.

در سر لوله کانولا ؛ حفره هایی جهت مکش چربی ، تعبیه شده است که چربی های خورد شده را توسط پمپ های دستگاه لیپوماتیک ، از بدن بیمار استخراج کرده و به داخل مخازن مخصوص تخلیه می کند.

لازم به ذکر است که این محلول چربی ، پتانسیل تزریق یا اصطلاحا ترانسفر به دیگر نقاط بدن را دارد ؛ لذا می توان چربی های برداشت شده را پس از خالص سازی در دستگاه های سانتریفیوز ، به نواحی دیگری از بدن نظیر سینه ، باسن و حتی گونه ها تزریق نمود.

از آن جا که در فرآیند تزریق چربی از چربی بدن خود فرد بهره گرفته می شود ، بدن به سهولت آن را پذیرفته و پس نخواهد زد ؛ در نتیجه می توان اذعان داشت که نتایج حاصل از تزریق چربی ، بسیار رضایت بخش خواهد بود.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

آیا عمل لیپوماتیک درد دارد ؟

عمل لیپوماتیک با توجه به این که تحت بی حسی انجام می پذیرد ، نوعی عمل بی خطر و ایمن تلقی می شود که دردی به همراه نداشته و احتمال بروز عفونت نیز در آن در حداقل ممکن می باشد.

همچنین از آن جا که داروی بی حسی توسط حرکات لرزشی و ارتعاشی کانولا ، در تمام نقاطی که قرار است لیپوماتیک بر روی آن انجام شود به صورت کاملا یکنواخت منتشر می شود ؛ می توان گفت که عمل لیپوماتیک ، هیچ گونه دردی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

عمل لیپوماتیک در کدام نواحی بدن قابل انجام است ؟

 • شکم و پهلوها
 • ران
 • بازو
 • پشت
 • باسن
 • سینه
 • گردن
 • غبغب

همانطور که می دانید چربی موضعی ، غالبا در نواحی پهلو و شکم ؛ بیش از دیگر نواحی بدن انباشته می شود و این امر سبب بر هم خوردن تناسب اندام می گردد.

از این رو شاهد آن هستیم که عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ، از پرطرفدارترین اعمال پیکرتراشی به شمار می رود و می تواند نتایج ایده آلی برای افرادی که با تجمع چربی در این نواحی مواجه هستند ، رقم بزند.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

مزایای پیکرتراشی با لیپوماتیک

 • بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی انجام می شود.
 • احتمال بروز آمبولی ( ورود چربی به داخل خون ) در این روش بسیار ناچیز است.
 • در عمل لیپوماتیک ؛ چربی های اضافی به صورت یکنواخت از بدن خارج شده و در نتیجه در زیر پوست ، حالت گلوله و ناهموار ( سلولیت ) ایجاد نمی شود.
 • در عمل لیپوماتیک ، به علت محدودیت تعداد سوراخ های ایجاد شده بر روی بدن بیمار ؛ ریسک بروز عفونت و مواردی از این قبیل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 • درد ، کبودی و ورم ناشی از عمل لیپوماتیک و همچنین دوره نقاهت این عمل ؛ به مراتب کمتر از سایر روش های پیکرتراشی می باشد.

هزینه عمل لیپوماتیک

افرادی که قصد انجام عمل لیپوماتیک دارند ؛ برای آگاهی از هزینه آن باید به صورت حضوری به مطب پزشک متخصص در این حوزه رجوع نمایند و تحت معاینه و ارزیابی قرار گیرند ؛ چرا که هزینه اعمال زیبایی و پیکرتراشی ، وابسته به عوامل مختلفی است و در هر فردی می تواند متغیر باشد.