دستورات و مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی : به طور کلی ، یکی از فاکتورهای کلیدی برای داشتن یک تجربه موفق بعد از جراحی ژنیکوماستی ؛ دنبال کردن دستورالعمل ها و مراقبت های ارائه شده پس از این عمل جراحی می باشد ؛ لذا در مقاله پیش رو ، فهرست کاملی از دستورالعمل ها و راهکارهای مهم در راستای مراقبت بعد از جراحی ژنیکوماستی را ارائه نموده ایم تا شما عزیزان با بکارگیری این دستورات مراقبتی ، دوره نقاهت خود را به بهترین نحو سپری نموده و به نتایج مطلوبی از این عمل جراحی دست یابید.

آنچه باید بعد از جراحی ژنیکوماستی بدانید ؟

حالت تهوع بعد از جراحی ژنیکوماستی

در صورت داشتن حالت تهوع ، با مشورت پزشک خود فورا قرص زوفران مصرف کنید. باید توجه داشت که داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها اغلب می توانند باعث تهوع شوند.

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

استراحت بعد از جراحی ژنیکوماستی

لازم به ذکر است که بلافاصله بعد از جراحی ژنیکوماستی ، به استراحت نیاز  خواهید داشت ؛ اما توجه داشته باشید که پس از استراحت ، باید یک وعده غذای سبک بخورید و به همراه آن داروهایتان را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.

شایان توجه است که مقصود از استراحت ، استراحت مطلق نبوده و شما باید در طول روز ، از جایتان بلند شوید و به مدت 15 دقیقه جهت بهبود بخشیدن روند جریان خون ، به آهستگی در منزل پیاده روی کنید.

انجام فعالیت های بدنی بعد از جراحی ژنیکوماستی

از بلند کردن اجسام سنگین ، ورزش های سنگین و داشتن رابطه جنسی به مدت دو هفته بعد از جراحی ژنیکوماستی خودداری نمایید ؛ چرا که در غیر اینصورت ، تورم رخ داده و روند ریکاوری شما به تعویق خواهد افتاد.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی ژنیکوماستی

داروی بیهوشی ؛ باعث می شود که خوابیدن در شب بعد از جراحی ژنیکوماستی ، دشوار باشد. با این حال اکیدا توصیه می شود که بعد از جراحی ژنیکوماستی ، حداقل تا 3 روز تحت زاویه 45 درجه و صرفا به پشت بخوابید.

قرار دادن بانداژ بر روی سینه بعد از جراحی ژنیکوماستی

پزشک متخصص پس از جراحی ژنیکوماستی ، بانداژ ( گن ) مخصوصی را بر روی سینه های شما قرار می دهد که باید تا 24 ساعت بعد از جراحی ، بر روی سینه های تان باقی بماند که هر 2 ساعت یکبار در صورت نیاز ، باید آن را تنظیم کنید.

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

دوش گرفتن بعد از جراحی ژنیکوماستی

در صورت امکان در 24 ساعت اول بعد از جراحی ژنیکوماستی ، دوش نگیرید ؛ زیرا قفسه سینه شما بانداژ شده و نباید خیس شود.

بعد از ویزیت اول که پزشک ، بخشی از بانداژ را برداشته و قفسه سینه شما را کنترل می کند ؛ می توانید دوش بگیرید. ( خیس شدن چسب های روی زخم های جراحی ، بلامانع است. )

توجه داشته باشید که پس از پایان استحمام ، باید بدن تان را به خوبی خشک کنید ( البته حوله را روی تن تان فشار ندهید ) و سپس بانداژ را دوباره بر تن کنید.

سایر مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

  • داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید. اگر بدن تان به داروها واکنش نشان داد ، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.
  • تا 3 روز اول بعد از جراحی ، به دلیل مصرف داروهای مسکن ؛ نباید رانندگی کنید.
  • حداقل به مدت یک هفته پس از عمل ژنیکوماستی ، مصرف داروهای رقیق کننده خون ( داروهای حاوی آسپرین ، ممنوع می باشد.
  • حداقل به مدت 1 هفته بعد از جراحی ژنیکوماستی ، سیگار نکشید ؛ زیرا مصرف سیگار ، سبب طولانی شدن روند ترمیم زخم ها شده و دوره نقاهت تان را طولانی می کند.