جراحی پروتز سینه در اصفهان

پروتز سینه در اصفهان : جراحی پروتز سینه از پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی پستان در میان خانم ها محسوب می شود که در حال حاضر با توجه به تغییر فاکتورهای زیبایی ، آمار انجام آن رو به افزایش است ؛ تا جایی که در سر تا سر دنیا اکثر خانم ها به انجام این عمل جراحی روی آورده اند.

در جراحی پروتز سینه ، پروتز یا در واقع ایمپلنت مصنوعی در بافت سینه فرد ؛ کار گذاشته شده و بدین ترتیب منتج به بزرگ شدن سایز سینه ها و خوش فرم تر شدن آن ها می شود.

دکتر کامران دولتشاهی جراح سینه اصفهان و از برجسته ترین پزشکان جراحی پروتز سینه در اصفهان می باشند ؛ شهروندان محترم اصفهانی می توانند به منظور انجام تمامی اعمال جراحی زیبایی و همچنین درمانی سینه ؛ با اطمینان خاطر به مطب دکتر دولتشاهی مراجعه نموده و از خدمات متبحرانه ایشان بهره مند گردند.

 

کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه

لازم به ذکر است که همه افراد ، می توانند مبادرت به انجام جراحی پروتز سینه نموده و در نتیجه با انجام این جراحی ؛ علاوه بر افزایش سایز سینه ها ، به تقارن و توازن هر چه بیشتر آن ها نیز کمک کرده و متعاقبا بر اندام خود تاثیر بهینه ای ایجاد نمایند.

به طور کلی بانوانی که از شرایط ذیل برخوردارند می توانند نسبت به انجام جراحی سینه اقدام نمایند :

 • کوچک بودن سایز سینه ها
 • نامتقارن و ناموزون بودن سینه ها
 • عدم رشد طبیعی سینه ها
 • کاهش حجم با فت و نسج سینه ها که غالبا به دنبال افزایش سن ، کاهش وزن قابل توجه ، بارداری و غیره رخ می دهد.

چه عواملی سبب کوچک ماندن سایز سینه ها می شود ؟

به طور کلی عمدتا در پی موارد ذیل ، سینه های خانم ها به حد طبیعی رشد نیافته و در نتیجه در چنین مواردی ؛ سینه ها با اختلال رشد روبرو شده و این امر بر زیبایی و تناسب اندام اثر سوء می گذارد.

پروتز سینه در اصفهان

از جمله عوامل زمینه ساز کوچکی سایز سینه ها می توان به موارد ذیل اشاره داشت :

 • عوامل وراثتی و ژنتیکی : یکی از اصلی ترین عللی که به کوچک ماندن سایز سینه ها منتج می گردد ، ژنتیک و وراثت می باشد.
 • لاغری : یکی دیگر از عواملی که کوچک ماندن بافت پستان ها را به دنبال دارد ، لاغری بیش از اندازه است.
 • کاهش وزن شدید : کاهش وزن ؛ سبب کاهش حجم چربی ها شده و این امر ، کم شدن حجم چربی بافت سینه ها را در پی داشته و به کوچک شدن سایز سینه ها می انجامد.
 • اختلالات هورمونی : اختلال هورمون های جنسی ، تخمدان ، غده هیپوفیز و تیروئید ؛ نیز می توانند به کاهش سایز سینه ها منجر شوند.
 • حاملگی : یکی دیگر از عواملی که سبب کوچک شدن سایز سینه ها می شود بارداری می باشد. ( طی دوران حاملگی ، بافت سینه ها بزرگ می شود ؛ البته بعد از اتمام بارداری و پایان پروسه شیردهی ، شاهد آن هستیم که سایز سینه ها کوچک شده و دچار شلی و افتادگی می شوند. )

از دیگر علل کوچک ماندن اندازه سینه ها می توان به موارد ذیل اشاره داشت :

 • افزایش سن
 • یائسگی
 • مصرف برخی داروهای مخصوص
 • مصرف مکمل های استروژن و پروژسترون

پروتز سینه در اصفهان

جنس پروتزهای سینه از چیست ؟

حال طبیعتا این سوال برای شما پیش می آید که جنس پروتز یا ایمپلنت سینه چه می باشد ؟

در پاسخ به این سوال رایج باید اشاره نماییم که جنس پوسته بیرونی همه پروتزهای سینه از ماده ای تحت عنوان سیلیکون تشکیل شده است و زمانی که صحبت از جنس پروتز می شود ؛ در واقع منظور ، مواد داخلی پروتز ( ماده ای که پروتز با آن پر شده ) می باشد.

به طور کلی پروتزهای سینه را از لحاظ جنس ، می توان به دو گروه پروتزهای سالینی و سیلیکونی تقسیم نمود.

 • پروتزهای سالینی

محتویات این نوع از پروتزهای سینه که به پروتزهای آب نمکی نیز موسوم اند ؛ از آب و نمک استریل می باشد. متاسفانه پروتزهای آب نمکی ، در برابر ضربه و فشار ؛ مقاومت بالایی نداشته و احتمال پارگی آن ها وجود دارد.

البته پارگی پروتزهای آب نمکی نگران کننده نمی باشد ؛ چرا که در صورت پارگی آن ها ، مواد داخل شان به بیرون نشت کرده و جذب بدن شده و سپس دفع می گردد ؛ از این رو خطری برای بدن ندارند.

هر چند پارگی پروتزهای سالینی ، خطری در پی ندارد ؛ اما باید اشاره داشت که در صورت وقوع چنین امری ، حتما باید نسبت به خارج نمودن آن ها از بدن اقدام گردد که این مسئله ، مستلزم انجام جراحی مجدد جهت برداشت پروتز می باشد.

توجه داشته باشید چنانچه فردی خواهان کارگذاری دوباره پروتز باشد ، باید جراحی پروتز سینه مجددا بر روی وی صورت پذیرد.

لذا به طور کلی استفاده از پروتزهای سالینی در حال حاضر ، تقریبا منسوخ شده و به ندرت از آن ها استفاده می شود.

پروتز سینه در اصفهان

 • پروتزهای سیلیکونی

محتویات این نوع از پروتزهای سینه ، از  ماده ای موسوم به ژل سیلیکون می باشد ؛ با توجه به این که این ماده به طور طبیعی در بدن ، موجود است باید گفت که پروتزهای سیلیکونی برای بدن ضرری ندارد. ( امکان استفاده از پروتزهای سیلیکونی برای همه افراد وجود دارد. )

باید اشاره داشت که پروتزهای سیلیکونی ؛ بافتی مشابه بافت طبیعی سینه انسان دارند و در هنگام لمس ، نمایی طبیعی از سینه را تداعی می کنند.

همچنین ناگفته نماند که ریسک پارگی پروتزهای سیلیکونی وجود نداشته و افرادی که برای آن ها از این نوع از پروتزها استفاده می شود نباید از این مسئله دچار نگرانی شوند.

لازم به ذکر است که امروزه پزشکان حوزه جراحی سینه در راستای انجام عمل جراحی پروتز سینه ، در عمده موارد از پروتزهای سیلیکونی استفاده می کنند.

هزینه جراحی پروتز سینه در اصفهان

برای احتساب هزینه جراحی پروتز سینه ، افراد باید تحت معاینات دقیق از سوی جراح سینه قرار گیرند ؛ لذا عزیزانی که متقاضی جراحی پروتز سینه هستند برای اطلاع از هزینه قطعی آن باید به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه نموده و مورد بررسی و معاینه قرار گیرند.