آشنایی با پزشک جراح سینه

سایز و فرم ظاهری سینه در خانم ها علاوه بر تاثیر بر زیبایی اندام آن ها ، با سلامت جسمانی آنان نیز ارتباط مستقیم دارد. به عنوان مثال بزرگی بیش از اندازه سایز سینه ها ؛ می تواند علاوه بر کاهش اعتماد به نفس ، سبب شود که فرد با مشکلاتی ؛ اعم از درد در ناحیه شانه ها و مواردی از این قبیل مواجه گردد.

البته لازم به ذکر است که همیشه بزرگ بودن اندازه سينه ها ، ایجاد مشکل نکرده و در برخی موارد ، کوچک بودن غیرطبیعی سينه ها یا افتادگی و شل شدگی سينه ها نیز می تواند اثر منفی بر تناسب اندام فرد گذاشته و در نتیجه به کاهش اعتماد به نفس وی بیانجامد.

ناگفته نماند که اختلال سایز سينه ها تنها در خانم ها رخ نداده و گاها برخی آقایان نیز با آن درگیر هستند ، مشکل بزرگی سینه در مردان یا اصطلاحا ژنیکوماستی از اختلالاتی است که در بعضی از آقایان رخ داده و فرم اندام آن ها را بر هم می ریزد.

اهمیت انتخاب جراح سینه

قرار گرفتن تحت یک روند جراحی برای تغییر شکل ظاهری ، یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین تصمیماتی است که توسط یک فرد اتخاذ می شود.

انتخاب بهترین جراح و متخصص با قدرت تشخیص بالا برای انجام جراحی ، به منظور تضمین دستیابی به نتایج مورد انتظار ؛ امری حیاتی به شمار می آید.

با توجه به تنوع وسیع روندهای جراحی و غیر جراحی در حوزه زیبایی ، باید اشاره داشت یکی از رایج ترین زمینه هایی که افراد زیادی به را به ایجاد تغییر در آن ترغیب می کند ، سينه ها می باشند.

صرف نظر از این که شما به فکر بزرگ کردن ، لیفت سینه یا کوچک کردن سينه های خود باشید ؛ انتخاب یک جراح سینه که بتواند روند جراحی را به خوبی انجام داده و نتایج مطلوبی را در شما خلق کند ، اهمیت حیاتی دارد.

جراح سینه

انتخاب بهترین جراح سینه

یک جراح سینه خوب ، توصیه های لازم را در انتخاب بهترین روند برای دستیابی به آن چه از طریق جراحی در آرزوی رسیدن به آن هستید ، ارائه می دهد.

وی شما را در طول روند جراحی و دوره ریکاوری ، همراهی کرده و محدودیت های موجود را به همراه مشکلات بالقوه به تفصیل برای شما شرح می دهد.

شما باید به منظور اتخاذ بهترین تصمیم ، به طور کامل مورد مشاوره قرار بگیرید.

دکتر کامران دولتشاهی جراح سینه اصفهان که چندین سال است به عنوان یکی از بهترین جراحان سينه در این استان معرفی می شوند ، دارای سابقه درخشانی در زمینه اعمال جراحی پستان و همچنین درمان کلیه بیماری های پستان می باشند و نتایج موفقیت آمیز بسیاری را در سال های گذشته در کارنامه کاری شان به ثبت رسانده اند.

دکتر دولتشاهی ، با تمرکز بر روی درمان و درک خواسته های بیمار ؛ بهترین درمان را بر اساس اندازه فعلی سينه و شکل کنونی بدن وی ، پیشنهاد کرده و توصیه هایی را در خصوص استفاده از ایمپلنت های مناسب و دیگر روندهای جراحی برای تکمیل راهکارهای ارائه شده مطرح می نمایند.

دکتر دولتشاهی در کنار تلاش برای انجام روند جراحی به نحوی که در نهایت بهینه ترین نتیجه را بر جای گذارند ، به احساس خوب بیمار نسبت به نتیجه جراحی نیز اهمیت ویژه ای قائل هستند.

اگر شما به دنبال انجام جراحی زیبایی سينه هستید ، می توانید به مطب دکتر کامران دولتشاهی که دامنه کاملی از روندهای جراحی سينه را ارائه می دهند و به بهترین شکل ممکن می توانند نیازها و الزامات ویژه شما را محقق نمایند ، مراجعه فرمایید و انجام جراحی سینه خود را با نهایت اطمینان به ایشان واگذار کنید.

ویژگی های بهترین جراح سينه

در ذیل به اصلی ترین ویژگی های جراح سينه که باید در انتخاب جراح ، حتما در نظر داشته باشید اشاره نموده ایم :

یک جراح سينه خوب ، به آناتومی و ساختار بدن اشراف داشته و از این رو می تواند بر اساس وضعیت بدنی بیمار و در نظر داشتن خواسته های او ، اقدام به رفع کلیه نقائص و اختلالات پستان نموده و نمای ظاهری سينه ها را نیز اصلاح کرده و بهبود بخشد.

برخورداری از مهارت و تجربه کافی ، از موارد مهمی است که در هنگام انتخاب جراح سینه ، اکیدا باید مورد توجه قرار گیرد ؛ زیرا یک جراح سینه مجرب و ماهر ، با اتکا بر دانش و مهارتی که طی سالیان طبابت خویش کسب نموده ؛ قادر خواهد بود انواع اعمال جراحی سينه را بدون ایجاد کمترین عارضه ای به انجام برساند.

از دیگر مواردی که در انتخاب جراح سينه باید به آن توجه گردد ، اولویت قرار دادن سلامت بیمار می باشد ؛ تا جایی که یک جراح سینه خوب ، سلامت بیمار را بر منافع مالی خود ترجیح داده و هدف وی از جراحی ، تحقق خواسته های بیمار در عین حفظ سلامت وی می باشد.

در نهایت این که یک جراح سینه خوب ؛ در جلسه مشاوره پیش از عمل ، به تمامی نیازها و خواسته های بیمار با دقت گوش فرا داده و با صبوری و آرامش پاسخ سوالات وی را می دهد.

همچنین توجه داشته باشید که یک جراح سینه خوب ، در جلسه مشاوره قبل از جراحی سينه ؛ بیمار را در جریان عوارض احتمالی ناشی از عمل قرار می دهد.

جراح سینه

انواع جراحی سینه

انواع اعمال جراحی سينه شامل موارد زیر می باشد :

بزرگ کردن سینه

جراحی پروتز سینه یا ماموپلاستی افزایشی ، جراحی زیبایی است که با هدف بزرگ کردن سینه زنان انجام می شود.

بزرگ کردن سينه با اهداف مختلف از قبیل بهبود کانتور ، شکل و اندازه انجام می شود.

جمعیت افراد علاقمند به انجام این جراحی ، در دهه گذشته افزایش یافته است.

انواع برش در جراحی پروتز پستان

 1. برش زیر سینه : در این  روش به منظور قراردهی ایمپلنت در سینه ، برش کوچکی در چین طبیعی زیر پستان زده می شود.
 2. برش در پوست تیره اطراف نوک پستان : در این تکنیک ، برش در اطراف لبه آرئولا یا نوک پستان زده می شود و جای زخم به دلیل تقسیم رنگدانه ای نوک و پوست پستان تا حدودی پنهان است.
 3. برش زیر بغل : همان طور که از نام برش مشخص است ، در زیر بغل ایجاد می شود و پروتز سینه از این طریق در پستان جاگذاری می شود.
 4. برش دور ناف : این برش ، دقیقا بالای ناف زده می شود و از آن جا ایمپلنت ها داخل پستان قرار می گیرد.
 5. برش الگوی هوشمند : در این روش از برش لنگری شکل استفاده می شود.جراح در این نوع برش ، یک برش عمودی از نوک پستان به طرف پایین می زند و سپس این برش را به صورت افقی در امتداد چین پستان  ادامه می دهد.

محل قرارگیری پروتز سینه

ایمپلنت سینه را می توان پشت بافت غده ای و جلوی عضلات سینه یا زیر بافت غده ای و پشت سینه قرار داد ؛ همچنین می توان پروتز را پشت عضله سینه جایگذاری کرد.

کوچک کردن سینه

ماموپلاستی کاهشی که تحت عنوان جراحی کوچک کردن سینه نامیده می شود ، روندی برای کوچک کردن سينه های بزرگ است.

جراح سينه در جراحی کوچک کردن پستان ، اقدامات لازم را برای حفظ زیست پذیری بافت هاله بعد از جراحی ، انجام می دهد.

لازم به ذکر است که زنان اغلب برای بهره مندی از مزایای فیزیکی ، روحی و زیبایی این درمان ؛ تحت جراحی ماموپلاستی کاهشی قرار می گیرند.

بازسازی سینه

این نوع روند جراحی ، در میان افرادی که در اثر ابتلا به سرطان سينه تحت جراحی ماستکتومی ( برداشتن بافت سینه ) قرار گرفته اند ، عمومیت دارد.

جراحی بازسازی سینه ؛ در بهبود کانتور ، شکل و ظاهر سينه هایی که در اثر ماستکتومی ، تغییر یافته اند ؛ بسیار موثر می باشد.

لیفت سینه

بالا رفتن سن ، نیروی جاذبه ، کاهش و افزایش وزن و تاثیرات بارداری و شیردهی ؛ همگی می توانند بافت و پوست سينه را که زمانی محکم بوده و قوام کافی داشته ، شل و آویزان کنند.

در چنین مواردی ؛ جراحی ماموپلاستی ، به تنهایی نمی تواند این بافت را درمان کرده و گاهی باعث بدتر شدن مشکل می شود.

اما جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی که اغلب با ماموپلاستی ترکیب می شود ؛ با بالا کشیدن سینه های آویخته ، شکل ظاهری جوان را برای سينه ها بازیابی می کند.

نحوه آماده شدن برای جراحی سینه

 • چند هفته قبل از عمل ؛ جراح آزمایش خون ، تصویر برداری اشعه ایکس از قفسه سینه ، الکترورادیوگرام یا نوار قلب و سایر آزمایش های لازم را تجویز می کند.

همچنین معاینات جسمانی برای ارزیابی شرایط پایه سلامت جسمانی بر روی شما انجام خواهد داد.

 • جلسه مشاوره ، زمان خوبی است تا پرسش های خود را درباره جراحی سینه مطرح نمایید ؛ در این جلسه ، داروهایی که پیش از جراحی باید مصرف آن را متوقف کنید به پزشک بگویید.
 • داروهای حاوی آسپرین و مشابه آن را از 14 روز قبل از عمل نباید مصرف کنید ، همچنین از مصرف ویتامین اي و ث خودداری کنید ؛ زیرا تمامی این داروها می توانند در روند انعقاد خون در حین جراحی تداخل ایجاد کرده و میزان خونریزی را تشدید کنند.
 • محصولات دخانی و حاوی نیکوتین در روند بهبودی تداخل ایجاد می کند و بروز عوارض جانبی را افزایش می دهند ؛ این محصولات ، موجب آهسته شدن جریان خون شده و خاصیت کشسانی بافت پوست را از بین برده و روند ترمیم پوست را کاهش می دهند ؛ لذا باید مصرف آن ها را از 2 هفته قبل از جراحی ، قطع کنید.
 • سبک زندگی سالم ، ورزش منظم و برنامه غذایی متعادل ؛ بهترین روش آماده شدن برای جراحی سینه است ، قطعا این سبک زندگی را باید تا بعد از جراحی ادامه دهید.
 • شب قبل از جراحی ، نباید نوشیدنی و غذا میل کنید ؛ در غیر این صورت ، جراحی به زمان دیگری موکول می شود.
 • روز جراحی ، دوش بگیرید و لباس راحت جلو باز بپوشید.
 • در روز عمل ؛ آرایش ، لاک ناخن و لنز تماسی  استفاده نکنید.

لازم به ذکر است برای انجام جراحی سینه ، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید ؛ یعنی در حین عمل خواب هستید و ممکن است لوله تنفسی در گلویتان قرار داده شود.

ضمنا ناگفته نماند که در تمام مدت جراحی ، متخصص بیهوشی علائم حیاتی شما را نظارت می کند.

ریکاوری بعد از جراحی زیبایی سینه

 • پس از انجام جراحی ، پزشک شما را ظرف 48 ساعت مرخص می کند.
 • لوله های کوچک تخلیه ترشحات ( درن ) ، در چند هفته اول بعد از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • درن ، در کمک به خلاصی از شر مایعات اضافی در طول روند بهبودی بسیار مفید می باشد.
 • تورم و کبودی پس از چند هفته به طور کامل فروکش می کند.
 • پزشک شما در طول جلسات فالوآپ دستورلعمل هایی را متناسب با شرایط شما ، ارائه می دهند.
 • شما می تواند 7 روز بعد از جراحی به محل کار خود بازگردید.
 • همچنین شما در طول ریکاوری ، باید گن پشتیبان مناسبی که پزشک معالج تان به منظور تثبیت فرم جدید سينه ها و کمک به تسریع فرآیند بهبودی تجویز می کنند را بپوشید.